
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 2.2 mF |
| RoHS | Compliant |
| Tolerance | 20 % |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Voltage Rating | 35 V |
| Life (Hours) | 5000 Hours |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 28 mΩ |
| Lead Pitch | 7.5 mm |
| Packaging | Bulk |
| Ripple Current @ High Frequency | 3.178 A @ 100 kHz |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
